O Nas » Dzieje się w QUESTION

Question to nie tylko nauka, ale również miejsce, gdzie możesz:

• poczytać obcojęzyczną prasę w przytulnej Bibliotece;
  • podszlifować język czytając literaturę - zbiory naszej obcojęzycznej biblioteki powiększają się z roku na rok i każdy znajdzie odpowiednią dla siebie książkę;
  • skorzystać ze stanowiska internetowego do woli;
  • pobawić się na różnych imprezach i wziąć udział w konkursach;
  • poznać wielu ciekawych ludzi z różnych zakątków świata;

PRIMARY ENGLISH QUEST

Powiatowy Konkurs umiejętności językowych i wiedzy o krajach anglojęzycznych dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych powiatu namysłowskiego

W 2006 roku po raz pierwszy Szkoła Języków Obcych QUEST zorganizowała Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ‘ENGLISH QUEST’ dla publicznych szkół w Namysłowie i powiecie namysłowskim. Konkurs oraz jego atrakcyjna formuła znalazły uznanie w wymiarze lokalnym oraz krajowym. Za drugą edycję konkursu Szkoła Języków Obcych QUEST otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez wydawnictwo Longman - zajęła drugie miejsce w Polsce.

Po kilku latach przerwy konkurs został wznowiony jako PRIMARY ENGLISH QUEST – Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych z całego powiatu namysłowskiego. Jego głównym założeniem jest promowanie nauki języków obcych oraz poznawanie zwyczajów, tradycji, kultury, historii, stylu życia oraz mentalności danego kraju - tylko w ten sposób jesteśmy w stanie w pełni zrozumieć i przyswoić język będący nieodłącznym elementem kultury. Celem konkursu jest również pokazanie dzieciom, jak wielką mają wiedzę i tym samym zmotywowanie ich do dalszego rozwoju.

Biblioteczka Językowa

Question to nie tylko kursy językowe, ale również jedyna na naszym terenie Biblioteka Językowa, a w niej obszerny zbiór literatury obcojęzycznej, wydań albumowych, słowników i innych wspaniałych pozycji. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak efektywne jest uczenie się języka obcego wzbogacone o kontakt z literaturą obcojęzyczną. Dlatego zachęcamy wszystkich kursantów do korzystania ze zbiorów naszej rozrastającej się Biblioteki, a także prasy obcojęzycznej.

Wielki Test Języka Angielskiego 2014

W roku 2014, byliśmy lokalnym organizatorem Wielkiego Testu Języka Angielskiego.

Celem imprezy było:
  • sprawdzenie kompetencji języka angielskiego mieszkańców naszego miasta,
  • przedstawienie wyniku testu każdemu uczestnikowi wraz z opisem poziomu,
  • przedstawienie uśrednionego wyniku dla naszego miasta do publicznej wiadomości w mediach,
  • zachęcenie do ustawicznej nauki języka angielskiego.